» Poraz Zvezde u Ljubljani

Poraz Zvezde u Ljubljani

Zvezda nije imala sreće u penal završnici. Košarkaši Olimpije pobedili su Crvenu zvezdu sa 74:73 (20:18 14:16 25:17 15:22) u poslednjoj utakmici 16. kola regionalne Jadranske lige. Ljubljančani su došli do pobede u poslednjim trenucima meča pošto je Goran Jeretin, bivši kapiten Zvezde, pogodio jedno slobodno bacanje i doneo prednost svom timu. Zvezda je imala priliku za pobedu u poslednjem napadu ali je Filip Čović promašio.

Olimpiji je pripala prva i treća četvrtina dok su Beograđani bili bolji u drugoj i četvrtoj ali im je pobeda izmakla u poslednjem minutu meča kada se pobednik odlučivao sa linije slobodnih bacanja.

Nabolji u Zvezdi bio je Petar Popović koji je zabeležio čak 25 poena uz deset skokova. U timu Olimpije Sasu Salin dao je 20 koševa dok je Vladimir Dašić postigao 19.